Nagrade

Nagrade

  • 123 Replies
  • 5654 Views
*

Lidija

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • 997
Re: Nagrade
« Reply #120 on: April 26, 2018, 10:40:21 AM »
Where and When: Balticon 52, Baltimore : May 25, 2018 - May 28, 2018
Eligibility Year: 2017


Compton Crook Stephen Tall Memorial Award 2018

Winner
The Prey of Gods, Nicky Drayden (Harper Voyager)



Finalists
All Our Wrong Todays, Elan Mastai (Dutton)
Amatka, Karin Tidbeck (Vintage)
Gilded Cage, Vic James (Del Rey)
The Guns Above, Robyn Bennis (Tor)
Lotus Blue, Cat Sparks (Talos)
The Strange Case of the Alchemist's Daughter, Theodora Goss (Saga)



*

Lidija

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • 997
Re: Nagrade
« Reply #121 on: May 08, 2018, 12:16:05 PM »
Where and When: WisCon 42, Madison, WI : May 25, 2018 - May 28, 2018
Eligibility Year: 2017



James Tiptree Jr Memorial Award 2018


Winner
Who Runs the World?, Virginia Bergin (Macmillan)



Honor List
The Black Tides of Heaven and The Red Threads of Fortune, JY Yang (Tor)
The Devourers, Indra Das (Del Rey)
“Don't Press Charges and I Won't Sue”, Charlie Jane Anders (Global Dystopias)
Dreadnought and Sovereign, April Daniels (Diversion)
An Excess Male, Maggie Shen King (Harper Voyager)
Her Body and Other Parties, Carmen Maria Machado (Gray Wolf)
An Unkindness of Ghosts, Rivers Solomon (Akashic)

*

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • 200
  • Nemojte
Re: Nagrade
« Reply #122 on: May 10, 2018, 03:59:41 PM »

http://sfera.hr/2018/dobitnici-nagrade-sfera-za-2017/

Ovogodišnji dobitnici za najbolja djela objavljena u 2017. su:

najbolja minijatura: Goran Čolakhodžić, Sredstva proizvodnje (Homo Climaticum, Zelena akcija, 2017.)
najbolja kratka priča: Tajana Vujnović, Gospa od smrti (Ubiq, časopis za književnu fantastiku, broj 21, Društvo za znanstvenu fantastiku SFera, Zagreb, 2017.)
najbolja priča: Darko Macan, Sirene hipersvemira (Sfumato, Društvo za znanstvenu fantastiku SFera, Zagreb, 2017.)
najbolji roman za mlade: Vesna Kurilić, Izazov krvi (Društvo za znanstvenu fantastiku SFera, Zagreb, 2017.)
najbolji teorijski rad: Silvestar Mileta, Alternativna povijest: Wegnerova konceptualizacija podžanra u okviru utopijskih studija (Ubiq, časopis za književnu fantastiku, broj 20, Društvo za znanstvenu fantastiku SFera, Zagreb, 2017.)
najbolja ilustracija u boji: Sebastijan Čamagajevac, ilustracija naslovnice romana Vanje Spirina Junker’s i Vailiant protiv sila tame (Hangar 7, Zagreb, 2017.)

*

Miodrag Milovanovic

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • 420
Re: Nagrade
« Reply #123 on: May 22, 2018, 12:35:37 PM »
NEBULA 2018

BEST NOVEL
Winner: The Stone Sky, N.K. Jemisin (Orbit US; Orbit UK)
Amberlough, Lara Elena Donnelly (Tor)
The Strange Case of the Alchemist’s Daughter, Theodora Goss (Saga)
Spoonbenders, Daryl Gregory (Knopf; riverrun)
Six Wakes, Mur Lafferty (Orbit US)
Jade City, Fonda Lee (Orbit US; Orbit UK)
Autonomous, Annalee Newitz (Tor; Orbit UK 2018)

BEST NOVELLA
Winner: All Systems Red, Martha Wells (Tor.com Publishing)
River of Teeth, Sarah Gailey (Tor.com Publishing)
Passing Strange, Ellen Klages (Tor.com Publishing)
And Then There Were (N-One), Sarah Pinsker (Uncanny 3-4/17)
Barry’s Deal, Lawrence M. Schoen (NobleFusion Press)
The Black Tides of Heaven, JY Yang (Tor.com Publishing)

BEST NOVELETTE
Winner: A Human Stain, Kelly Robson (Tor.com 1/4/17)
Dirty Old Town, Richard Bowes (Magazine of Fantasy & Science Fiction 5-6/17)
Weaponized Math, Jonathan P. Brazee (The Expanding Universe, Vol. 3)
Wind Will Rove, Sarah Pinsker (Asimov’s 9-10/17)
A Series of Steaks, Vina Jie-Min Prasad (Clarkesworld 1/17)
Small Changes Over Long Periods of Time, K.M. Szpara (Uncanny 5-6/17)

BEST SHORT STORY
Winner: Welcome to Your Authentic Indian Experience TM, Rebecca Roanhorse (Apex8/17)
Fandom for Robots, Vina Jie-Min Prasad (Uncanny 9-10/17)
Utopia, LOL?, Jamie Wahls (Strange Horizons 6/5/17)
Clearly Lettered in a Mostly Steady Hand, Fran Wilde (Uncanny 9-10/17)
The Last Novelist (or A Dead Lizard in the Yard), Matthew Kressel (Tor.com3/15/17)
Carnival Nine, Caroline M. Yoachim (Beneath Ceaseless Skies 5/11/17)

THE RAY BRADBURY AWARD FOR OUTSTANDING DRAMATIC PRESENTATION
Winner: Get Out (Written by Jordan Peele)
The Good Place: “Michael’s Gambit” (Written by Michael Schur)
Logan (screenplay by Scott Frank, James Mangold, and Michael Green)
The Shape of Water (Screenplay by Guillermo del Toro and Vanessa Taylor)
Star Wars: The Last Jedi (Written by Rian Johnson)
Wonder Woman (Screenplay by Allan Heinberg)

THE ANDRE NORTON AWARD FOR OUTSTANDING YOUNG ADULT SCIENCE FICTION OR FANTASY BOOK
Winner: The Art of Starving, Sam J. Miller (HarperTeen)
Exo, Fonda Lee (Scholastic Press)
Weave a Circle Round, Kari Maaren (Tor)
Want, Cindy Pon (Simon Pulse)