Nagrade

Nagrade

  • 157 Replies
  • 8711 Views
*

Lidija

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • 1.106
Re: Nagrade
« Reply #150 on: October 02, 2018, 12:39:36 PM »
Znači, čitala si? I, kakva je inače? (osim što je slatka…  ;D )

*

angel011

  • Full Member
  • ***
  • 207
Re: Nagrade
« Reply #151 on: October 02, 2018, 07:29:25 PM »
Robotići! I to minijaturni! I jedan od njih nije baš najposlušniji (cela priča je iz njegove vizure)! I taj robotić ganja neku vanzemaljsku zverku za koju nisu ni sigurni šta je (nešto između pacova i bube i ko zna čega), ali glođe kablove i progriza otvore i uništava robotiće i može da napravi ogromnu štetu ako dospe do Velike Opasne Naprave (ne, naprava nije tako nazvana), a sve se to dešava na svemirskom brodu koji... Err, bolje da ne krenem da spojlujem.

Od te priče bi mogao da se napravi baš gotivan animirani film. Nadam se samo da ne bi probali da ga uproste i prilagode onima sa dvocifrenim koeficijentom inteligencije; ovako kako je, nije to ni genijalno ni nešto nikad viđeno, ali ni ne vređa inteligenciju čitaoca.

Priča te baš onako razgali za sve pare, ili je bar mene razgalila.

*

Miodrag Milovanovic

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • 478
Re: Nagrade
« Reply #152 on: October 03, 2018, 07:57:55 AM »
Deluje... hm... slatko:)

*

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • 243
  • Nemojte
Re: Nagrade
« Reply #153 on: October 04, 2018, 01:40:48 PM »
Super je ta priča.

*

Lidija

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • 1.106
Re: Nagrade
« Reply #154 on: October 12, 2018, 10:21:43 AM »
Aurora Awards 2018

Novel
Winner: Jade City, Fonda Lee (Orbit)

All Those Explosions Were Someone Else's Fault, James Alan Gardner (Tor)
Light of a Distant Sun, Brent Nichols (Bundoran)
The Rebel, Gerald Brandt (DAW)
RecipeArium, Costi Gurgu (White Cat)
To Guard Against the Dark, Julie E. Czerneda (DAW)


Ya Novel
Winner: Exo, Fonda Lee (Scholastic)

Winner: Houses of the Old Blood, Elizabeth Whitton (Kettlescon)
Maddie Hatter and the Gilded Gauge, Jayne Barnard (Tyche)
Scion of the Fox, S. M. Beiko (ECW)
The West Woods, Suzy Vadori (Evil Alter Ego)


Short Fiction
Winner: “Gone Flying”, Liz Westbrook-Trenholm (The Sum of Us: Tales of the Bonded and Bound)

“The Calling”, Elizabeth Grotkowski (Enigma Front: The Monster Within)
“A Human Stain”, Kelly Robson (Tor.com)
“Old Souls”, Fonda Lee (When the Stars Rise: Asian Science Fiction and Fantasy)
“Rose's Arm”, Calvin D. Jim (When the Stars Rise: Asian Science Fiction and Fantasy)


Related Work
Winner: The Sum of Us: Tales of the Bonded and Bound, Susan Forest & Lucas K. Law, eds. (Laksa Media)
49th Parallels, Hayden Trenholm, ed. (Bundoran Press)

Compostela: Tesseracts 20, Spider Robinson & James Alan Gardner, eds. (EDGE)
Enigma Front: The Monster Within, Renée Bennett, ed. (Analemma Books)
On Spec Magazine, The Copper Pig Writers Society
Where the Stars Rise: Asian Science Fiction and Fantasy, Lucas K. Law & Derwin Mak, eds. (Laksa Media)

*

Lidija

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • 1.106
Re: Nagrade
« Reply #155 on: October 25, 2018, 09:49:58 AM »
Sunburst Award 2018



Eligibility Year: 2017


Adult
Winner: The Bone Mother, David Demchuk (ChiZine)

American War, Omar El Akkad (Knopf)
Jade City, Fonda Lee (Little, Brown)
Son of a Trickster, Eden Robinson (Knopf Canada)
Sputnik's Children, Terri Favro (ECW)


Young Adult
Winner: The Marrow Thieves, Cherie Dimaline (Dancing Cat)

Dragonfly Song, Wendy Orr (Allen & Unwin)
Exo, Fonda Lee (Scholastic)
The Painting, Charis Cotter (Tundra)
Weave a Circle Round, Kari Maaren (Tor)


Short Story
Winner: “The Beautiful Gears of Dying”, Sandra Kasturi (The Sum of Us)

“Animate”, Kate Story (Cli-fi: Canadian Tales of Climate Change)
“Hacker's Faire”, Rati Mehrotra (Cast of Wonders Mar 2017)
“Meridian”, Karin Lowachee (Where the Stars Rise)
“Spiked”, Rich Larson (Abyss & Apex Jun 2017)

*

Lidija

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • 1.106
Re: Nagrade
« Reply #156 on: October 25, 2018, 09:52:29 AM »
British Fantasy Awards 2018


Eligibility Year: 2017

Fantasy Novel (Robert Holdstock Award)
Winner: The Ninth Rain, Jen Williams (Headline)

Age of Assassins, RJ Barker (Orbit)
The Court of Broken Knives, Anna Smith Spark (HarperVoyager)



Horror Novel (august Derleth Award)
Winner: The Changeling, Victor LaValle (Spiegel & Grau)

Behind Her Eyes, Sarah Pinborough (Harper Collins)
The Boy on the Bridge, M. R. Carey (Orbit)
The Crow Garden, Alison Littlewood (Jo Fletcher)
Relics, Tim Lebbon (Titan)


Anthology
Winner: New Fears, Mark Morris, ed. (Titan)

2084, George Sandison, ed. (Unsung Stories)
Dark Satanic Mills: Great British Horror 2, Steve Shaw, ed. (Black Shuck)
Imposter Syndrome, James Everington & Dan Howarth, eds. (Dark Minds)
Pacific Monsters, Margrét Helgadóttir, ed. (Fox Spirit)


Collection
Winner: Strange Weather, Joe Hill (Gollancz)

Norse Mythology, Neil Gaiman (Bloomsbury)
Tanith by Choice, Tanith Lee (Newcon)
Tender: Stories, Sofia Samatar (Small Beer)
You Will Grow Into Them, Malcolm Devlin (Unsung Stories)


Novella
Winner: Passing Strange, Ellen Klages (Tor.com)

Brother's Ruin, Emma Newman (Tor.com)
Cottingley, Alison Littlewood (Newcon)
The Murders of Molly Southbourne, Tade Thompson (Tor.com)
Naming the Bones, Laura Mauro (Dark Minds)
A Pocketful of Crows, Joanne M. Harris (Gollancz)


Short Story
Winner: “Looking for Laika”, Laura Mauro (Interzone Nov/Dec 2017)

“The Anniversary”, Ruth EJ Booth (Black Static Nov/Dec 2017)
“Four Abstracts”, Nina Allan (New Fears)
“Illumination”, Joanne Hall (Book of Dragons)
The Little Gift, Stephen Volk (PS Publishing)
“Shepherd's Business”, Stephen Gallagher (New Fears)


Non-fiction
Winner: Gender Identity and Sexuality in Science Fiction and Fantasy, F. T. Barbini, ed. (Luna)

Ginger Nuts of Horror
Luminescent Threads: Connections to Octavia E. Butler, Alexandra Pierce & Mimi Mondal, eds. (Twelfth Planet)
No Time to Spare: Thinking About What Matters, Ursula K. Le Guin (Houghton Mifflin Harcourt)
Paperbacks from Hell, Grady Hendrix (Quirk)
Twin Peaks: Fire Walk with Me, Maura McHugh (Electric Dreamhouse)


Independent Press
Winner: Unsung Stories

Fox Spirit
Grimbold
Newcon
Salt


Magazine/periodical
Winner: Shoreline of Infinity

Black Static
Ginger Nuts of Horror
Grimdark
Interzone

*

Lidija

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • 1.106
Re: Nagrade
« Reply #157 on: November 07, 2018, 11:15:26 AM »
World Fantasy Awards 2018



Life Achievement
Winner: Charles de Lint
Winner: Elizabeth Wollheim


Novel
Winner (tie): The Changeling, Victor LaValle (Spiegel & Grau)
Winner (tie): Jade City, Fonda Lee (Orbit)

The City of Brass, S. A. Chakraborty (Harper Voyager)
Ka: Dar Oakley in the Ruin of Ymr, John Crowley (Saga)
Spoonbenders, Daryl Gregory (Knopf; riverrun)
The Strange Case of the Alchemist's Daughter, Theodora Goss (Saga)


Novella
Winner: Passing Strange, Ellen Klages (Tor.com)

The Black Tides of Heaven, JY Yang (Tor.com)
In Calabria, Peter S. Beagle (Tachyon)
Mapping the Interior, Stephen Graham Jones (Tor.com)
The Teardrop Method, Simon Avery (TTA)


Short Story
Winner: “The Birding: A Fairy Tale”, Natalia Theodoridou (Strange Horizons 18 Dec 2017)

“Carnival Nine”, Caroline M. Yoachim (Beneath Ceaseless Skies 11 May 2017)
“Clearly Lettered in a Mostly Steady Hand”, Fran Wilde (Uncanny Sep/Oct 2017)
“Old Souls”, Fonda Lee (Where the Stars Rise: Asian Science Fiction and Fantasy)
“Welcome to Your Authentic Indian ExperienceTM”, Rebecca Roanhorse (Apex Aug 2017)


Anthology
Winner: The New Voices of Fantasy, Peter S. Beagle & Jacob Weisman, eds. (Tachyon)

The Best of Subterranean, William Schafer, ed. (Subterranean)
Black Feathers, Ellen Datlow, ed. (Pegasus)
The Book of Swords, Gardner Dozois, ed. (Bantam; HarperCollins UK)
The Djinn Falls in Love and Other Stories, Mahvesh Murad & Jared Shurin, eds. (Solaris)


Collection
Winner: The Emerald Circus, Jane Yolen (Tachyon)

Down and Out in Purgatory: The Collected Stories of Tim Powers, Tim Powers (Baen)
Her Body and Other Parties, Carmen Maria Machado (Graywolf)
Tender, Sofia Samatar (Small Beer)
Wicked Wonders, Ellen Klages (Tachyon)