NIN-ova nagrada

NIN-ova nagrada

• 67 Replies
  • 1200 Views
*

Ghoul

• Sr. Member
  • 272
    • the cult of ghoul
Re: NIN-ova nagrada
« Reply #60 on: April 04, 2018, 02:51:40 PM »
poziva od Nemanje Radulovića da mu iskopiram taj tekst, jer istražuje savremenu recepciju Dragoševih knjiga. 

molim te da mu proslediš i ove linkove:

http://cultofghoul.blogspot.rs/2012/12/smak-sveta-dragos-kalajic.html

u ovom drugom govorim o kalajiću i SF-u i hororu, pa je vrlo relevantna i za ovaj forum:
http://cultofghoul.blogspot.rs/2013/06/horor-sf-smak-sveta-dragos-kalajic-show.html

*

Miodrag Milovanovic

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • 400
« Reply #61 on: April 04, 2018, 03:03:08 PM »
Urađeno. Mada mislim da je već to video. Čini mi se da smo pominjali u razgovoru...

*

Miodrag Milovanovic

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • 400
« Reply #62 on: April 04, 2018, 03:10:23 PM »
Uzgred, ako ovo već nisi video, poslao mi je link ka jednom tekstu koji bi i tebe mogao zanimati:

http://www.academia.edu/30928970/Rerihov_pokret_u_Kraljevini_Jugoslaviji

*

Ghoul

• Sr. Member
  • 272
    • the cult of ghoul
« Reply #63 on: April 04, 2018, 03:19:52 PM »
znam za taj rad, skinuo sam ga još onomad, a čitaću ga uskoro, kad uradim novi prevod U PLANINAMA LUDILA za orfelin, možda ga i navedem u nekoj fusnoti tamo gde se rerih pominje.

*

Miodrag Milovanovic

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • 400
« Reply #64 on: April 04, 2018, 03:37:03 PM »
Ja sam tek nešto malo enciklopedijski znao o Rerihu i većina toga mi je bilo potpuno novo.
Koliko mi malo znamo o našoj kulturi... Sistematski zatupljivani i s leve i s desne strane...

« Reply #65 on: April 04, 2018, 03:55:09 PM »
Ma, Kosmotvorca ne samo da sam čit'o, već sam ga onako mladalački neodmereno ljucki ispljuvao u nekom starom Alefu. Kad ne lezi vraže, pre godinu dana eto meni poziva od Nemanje Radulovića da mu iskopiram taj tekst, jer istražuje savremenu recepciju Dragoševih knjiga.  Živ me blam iz'eo - ne bih danas tako nešto napisao, pogotovu ne za Dragoša, ali šta je tu je. Odneo sam mu, pa sad čekam šta će da bidne...
За оне који не памте те старе дане: то је у магазину “Алеф” број 19, мај 1990, стр. 114, а роман који сте ту критиковали је: Драгош Калајић, Космотворац, КУИЗ “Белетра”, 1989. И, ја имам тај текст и као Ворд документ, могао бих га окачити овде за минут, али наравно то је Ваш текст, Ваше ауторско право.
Ја нисам читао тај роман, али, на основу онога што знам о Калајићу (кога сам видео пар пута у Француској 7…) и о његовом начину писања, немам утисак да је Ваш приказ, Мићо, преоштар, не.

*

Ghoul

• Sr. Member
  • 272
    • the cult of ghoul
« Reply #66 on: April 04, 2018, 04:47:20 PM »
mićo, odobri da dr abn okači taj text - iako imam taj alef, kao i sve ostale, ali što da to ne bude i onlajn?

*

Miodrag Milovanovic

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • 400
« Reply #67 on: April 04, 2018, 07:04:50 PM »
Ma, odobravam, naravno. Kad čovek nešto napiše mora da stoji iza toga, ma kako sada nikada ne bih tako nešto objavio na taj način. Uz jedan emoticon za stiđenje, Aco dajte tekst...

Mlados', ludos'...